Rannarootsi

Ettevõttest
Uudised

Päevakeskused tegid võistu võileibu Rannarootsi vorstidest

1. märts 2013

28.02.2013 peeti Pärnu Nooruse majas esimest korda võileivakonkurssi, kus kõige uhkema võileiva tegemises võistlesid psüühilise erivajadusega inimesed.

Omavahel võttis mõõtu Eesti päevakeskuste ja hooldekodude 12 meeskonda kokku ligi 50 võistlejaga, kes toimetulekuõppe raames kokandusringides oma tegevust harjutanud. Korraldajaks olid Pärnu haigla päevakeskuse töötajad.

Konkursi teemaks valiti võileivad, sest neid on lihtne teha ja nende valmistamisel pole rangeid nõudeid. Peakorraldaja Roman Gussevi jutu järgi plaanitakse üritus muuta traditsiooniliseks ja edaspidi katsetada ka mõne magustoiduga.

Konkursitööd valmistati etteantud võileivamaterjalidest, iga meeskond sai veel üllatuskomponendi. Üheks võileivamaterjaliks olid Rannarootsi erinevad keeduvorstid.  Laudadel valmisid nii väikesed fantaasiarikkalt kaunistatud võileivad kui suupisted ja võileivatordid.

Pärnu haigla päevakeskuse võistkond eesotsas tegevusjuhendaja Ülle Vaheriga pani kokku päevakeskuse maja kujulise võileivatordi, mille ümber rohelised kuused ja keskuse inimeste naeratavad näod.

Pärnu erivajadustega inimeste rehabilitatsioonikeskuse meeskond valmistas uhkete purjedega võileivalaevad, Vändra sotsiaalmaja võileibadest rongi ja vedurid. Tori sotsiaalmaja võistkond sai inspiratsiooni populaarsest arvutimängust „Angry Birds“ ja taldrikule ilmusid linnukujulised võileivad.

Pärnu Postimees

Lisainformatsioon:

Marek Mettas
Maag Lihatööstuse ASi müügi – ja turundusdirektor
marek.mettas@maag.ee; tel +372 607 7614